kryesoret nga lajmepolitike.com

kld

UGJSH letër Xhafës: Ligji për KLD antikushtetues

Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë kërkon të mos miratohet neni 5/b pasi sipas tyre cënohet parimithemelor i pavarësisë së gjyqtarëve Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë konsideron antikushtetues nenin 5/b të...

kuvend seance

Kuvendi rrëzon dekretin e Nishanit për FA

Dekreti i Presidentit u votua kundër nga 80 deputet të mazhorancës ndërsa opozita  vazhdon bojkotin ndaj seancave kuvendore Kuvendi rrëzoi sot në seancë plenare dekretin e presidentit Nishani për projektligjin e karrierës në Forcat e Armatosura. Me...

erjon brace dhe berisha

Braçe: Te hetohet serveri i tatimeve

Deputeti i PS tha se ky proces  hedh dritë mbi transaksionet që sipas tij, janë bërë nga e bija e ish-kryeministrit, Argita Berisha dhe biznesmeni serb Damir Fazlliç Kryetari i...